+90 216 390 92 43

Sosyal Medyada Biz}

ELMA SİRKESİ ZAYIFLATIYOR!

ELMA SİRKESİ ZAYIFLATIYOR!
Üzülerek belirtmeliyiz ki hiçbir besin direkt olarak zayıflamaya neden olmaz. Fakat beslenme düzeninizi, metabolizmanızı etkileyerek zayıflamaya yardımcı olur. Gelin elma sirkesinden, yararlarından ve kullanım şekillerinden bahsedelim.
Elma sirkesi nedir?
Mayalanan elmanın sirke ile bir süre dinlenmesinin ardından gerçekleşen fermantasyonuna elma sirkesi adı verilir. Elmanın içeriğinde bulunan nişasta ve asit ile sirke buluştuğunda kolayca mayalanır. Bunun sonucunda elma sirkesi oluşur.

ELMA SİRKESİNİN YARARLARI
Kilo Vermeye yardımcıdır:Elma sirkesinin içerdiği asetik asit ayrıca kilo vermek için yardımcı olur
Tansiyonu düşürücü etkisi vardır:Yapılan bir çalışmaya göre, elma sirkesi tüketen kişilerin kan basıncının önemli ölçüde düştüğü görülmüştür.
Elma Sirkesi Kolesterol Seviyesini Dengeler: Elma sirkesinin kolesterolü sağlıklı bir seviyede tutmaya yaradığı çok eski çağlardan itibaren bilinen bir şeydir. Elma sirkesinin bu özelliği aynı zamanda kalp sağlığının korunması için de önemlidir.
Kan şekerini düşürür.
Elma sirkesi kan şekerini düzenleyerek diyabete fayda sağlar. İnsülin duyarlılığını ve insülin tepkisini azaltır. Bir bardak ılık suyun içine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketirseniz şeker hastalığına fayda bulabilirsiniz.
Sindirim sistemini düzenler. Yenilen yemeklerin daha rahat sindirilmesine yardım eder. Bu sayede kabızlığa iyi gelir. Şişkinlik ve hazımsızlığı önler. Bağırsakları rahatlatır.
Vücudun pH’ını dengeler. İçeriğindeki asetik asit ile pH dengesini sağlar. Bu dengenin sağlanması ile kanser gibi rahatsızlıklara yakalanma riski düşer.

Kullanımı:
Kan şekerini düşürmek için: gece yatmadan önce veya yemeklerden 30dk önce veya salatalarla birlikte tüketilebilir
Bir bardak suya 2 çay kaşığı elma sirkesi yeterli olacaktır.
Yüksek Tansiyonu düşürmek için: herhangi bir saatte bir bardak suyla 3 çay kaşığı elma sirkesi tüketebilirsiniz
Sabah aç karnına bir bardak suyu bir çay kaşığı elma sirkesisi ile içebilirsiniz.
Reflü ve Mide ekşimeleri için: Yemeklerden 10 dakika önce bir bardak suya yarım tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek içebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Yüksek seviyede sitrik asit içerdiği için seyreltilmeden tüketilmesi yemek borusuna ve mideye zarar verebilir. Doku hasarlarına neden olabilir. Deri ve cilt üzerinde tahrişlere ve hasarlara neden olmaması için her kullanımında bal veya su ile seyreltilmesi gerekmektedir.

30 Mart 2018
1.350 kez görüntülendi