+90 216 390 92 43

Sosyal Medyada Biz}

S.S.S

İletişim Bölümünden Sorularınızı İletebilirsiniz.
Sorularınızı iletişim alanından sorup cevaplarınızı bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Bilgileriniz saklı kalmaktadır.

Sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmenin önemli olduğunun farkındayım ancak hangi sebzenin, hangi mevsimde yetiştiğine emin değilim yardımcı olur musunuz?
Bazı zamanlarda yeme isteğimiz duygusal durumlardan kaynaklanır: Kızgınlık, üzüntü, sinir, can sıkıntısı gibi olumsuz duygulardan kurtulmak için yeriz. Mutlu olduğumuz zamanlarda sevinci paylaşmak, kutlama veya kendimizi her hangi bir nedenden ötürü ödüllendirmek gibi pozitif duygulardan kaynaklı yemeği kullanabiliriz. İşte, acıkmanın değil de duyguların harekete geçirdiği bütün bu davranışlar duygusal yeme etiketini taşır. Duygusal Yeme Nasıl Anlaşılır ? Duygusal yeme de yüksek kalorili yiyecek tüketerek sonrasında pişmanlık duygusu vardır Duygusal yemede krizler ağız ve beyinde başlar. Ağız tatlıyı, pastayı kurabiyeyi tatmak ister, beyinde o yiyecekleri yeme isteği dolaşır durur. Fiziksel yeme mideden gelen açlık tepkileriyle alakalıdır. Mide guruldar, boştur, aç olduğunun sinyalini verir. Fiziksel açlık bekleyebilir fakat duygusal açlık o an da o besini tüketme isteği oluşur.
Bu sene birkaç kilo vermek istiyorum fakat hayatımda kökten değişikliklerde yapmak istemiyorum. Bu şartlarda kilo vermek için ne yapabilirim?
Duygusal yeme de yüksek kalorili yiyecek tüketerek sonrasında pişmanlık duygusu vardır Duygusal yemede krizler ağız ve beyinde başlar. Ağız tatlıyı, pastayı kurabiyeyi tatmak ister, beyinde o yiyecekleri yeme isteği dolaşır durur. Fiziksel yeme mideden gelen açlık tepkileriyle alakalıdır. Mide guruldar, boştur, aç olduğunun sinyalini verir. Fiziksel açlık bekleyebilir fakat duygusal açlık o an da o besini tüketme isteği oluşur.
Gerçekçi kilo kaybı hedefi ne olmalıdır?
Fiziksel yeme mideden gelen açlık tepkileriyle alakalıdır. Mide guruldar, boştur, aç olduğunun sinyalini verir. Fiziksel açlık bekleyebilir fakat duygusal açlık o an da o besini tüketme isteği oluşur.